O sklepie

Historia

Historia powstawania hipermarketów sieci E.Leclerc, zaczęła się w grudniu 1949 r., w miejscowości Landernau we Francji.

Młody 23-letni wówczas Edouard Leclerc w małym pokoju na końcu korytarza swego mieszkania otwiera swój pierwszy sklep. W ofercie znajduje się tylko jeden rodzaj artykułu i są to herbatniki mieszczące się w kilku skrzyniach stojących na podłodze, które Edouard wiele ryzykując kupił na kredyt. Jego plan na odniesienie sukcesu to: jeden rodzaj artykułu, jedna marka, ale cena o 25 do 30 % niższa niż w innych sklepach.

Pomysł okazał się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę", po trzech tygodniach dług można było zwrócić, a młody przedsiębiorca już myślał nad rozszerzeniem asortymentu.

Stosował kilka prostych zasad, którymi do dzisiaj kierują się spółki zarządzające poszczególnymi hipermarketami: kupować bezpośrednio od producenta, sprzedawać bezpośrednio konsumentom, obniżać marże, unikać zbędnych kosztów, wybierać artykuły powszechnego użytku.

W listopadzie 1995 r. następuje otwarcie pierwszego centrum handlowego E.Leclerc w Polsce.

9 lat później 24 listopada 2004 roku zostaje otwarty hipermarket E.Leclerc w Elblągu. Jest on 14-tym sklepem tej marki w Polsce. Od tamtej pory pracownicy i dyrekcja sklepu starają się spełniać oczekiwania klientów mając na uwadze zadowolenie i satysfakcję z dokonywanych przez nich zakupów.

 

 

ELBLĄGDIS SP. Z O.O Oświadcza, że nie wyraża zgody na poddanie sprawy sporów konsumenckich
pod rozstrzygnięcie organów pozasądowych w oparciu o przepisy ustawy z dnia 23 września 2016 r
o pozasądowym rozwiązaniu sporów konsumenckich.”